еМагазин

Tag : Управен суд

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Бурим Сејдини, претседателот на Управен суд, против кого вработени поднесоа кривична

Редакција
Претседателот на Управниот суд, Бурим Сејдини е во фокусот на јавноста по информацијата дека вработени во судот му поднеле кривична пријава. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Вработени поднеле...
Македонија ТОП СТОРИИ

По обвинувањата од вработени, шефот на Управен суд, Сејдини тврди дека не распределувал предмети рачно

Редакција
Во Управниот суд немало, нема и нема да има рачна распределба на судски предмети додека јас раководам, односно распределбата била и ќе биде единствено преку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вработени поднеле кривична против шефот на Управниот суд, Бурим Сејдини

Редакција
Вработени во Управниот суд во Скопје поднесоа кривична пријава против првиот човек на овој суд, Бурим Сејдини, поради сомнение за злоупотреба на службената должност, објави...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Бурим Сејдини, кој е реизбран за претседател на Управен суд

Редакција
Судскиот совет го избра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд. Тој беше претседател на судот и во периодот од 2017 до 2021 година....
Македонија ТОП СТОРИИ

Судскиот совет го реизбра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд

Редакција
Судскиот совет на денешната седница го избра судијата Бурим Сејдини за претседател на Управен суд. На конечната листа за избор имаше петмина кандидати за оваа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се предомисли ли Беса: Управниот суд одлучи да не се прегласува во Желино

Редакција
Управниот суд денеска ја прифати тужбата на Беса за избирачкото место 2107 во Општина Желино, потврдија за МИА од судот. Тоа значи дека таму ќе...
Македонија

Управниот суд поништи гласање и на избирачко место во Шуто Оризари

Редакција
Управниот суд ги поништи резултатите од спроведеното гласање на избирачко место 2957/1 во Шуто Оризари по кандидатски листи за избор на градоначалник и за членови...
Македонија

Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, ќе се прегласува во Дебар

Редакција
Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците (АА) и Алтернатива за резултатите од гласањето по листите за кандидатите за градоначалник и советници на...
Македонија

Управниот суд ја поништи одлуката на Министерството за култура за избор на директор на Центарот за култура во Струмица

Редакција
Управниот суд ја поништил одлуката на Министерство за култура за избор на директор на НУЦК „Антон Панов“. Судот ја уважил тужбата на двете одбиени кандидатки,...
Македонија

Поранешниот македонски амбасадор, Махи Несими ја тужи државата поради лустрација

Редакција
Поранешниот македонски амбасадор во Хрватска, Махи Несими, денеска во Граѓанскиот суд Скопје, поднесе тужба против Македонија, затоа што, како што тврди, е крајно оштетен со...