еМагазин

Tag : журка

Балкан

(ВИДЕО) Големи гужви и журки на Миконос, грчките власти загрижени за враќање на епидемијата со корона вирусот

Редакција
Појавите на преполни кафулиња, баровите на плажа, но и ноќни клубови во Грција во текот на изминатиот викенд претставуваат дополнителна главоболка за епидемиолозите во земјата,...
Забава

(Видео) „Луда журка“ во Карпош за време на полицискиот час

Редакција
Жителите на општина Карпош вчера се забавуваа на своите тераси со диџеј сетот на Бабура Џуниор. Забавата траеше од 19:30 – 21:30 часот, а диџеј...
Забава

Современи електронски звуци од странски и домашни изведувачи на Telekom Electronic Beats Picnic

Редакција
Telekom Electronic Beats Picnic – големата журка под отворено небо, што ќе се случи во градскиот парк на 21 септември, нуди целодневна забава со модерни...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција
Вчера во Градскиот парк во Скопје се одржа „Chill The Funk Out!“, еднодневен мал фестивал. Музика пуштаа неколку диџеи, а тоа комбинарано со преубавата локација,...