еМагазин

Рубрика: Бизнис

Бизнис

Во блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 2,8 милиони денари

Никола Осило
Во две блок-трансакции со вкупна вредност од 2,8 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 580 акции од Комерцијална банка. Акциите се продадоа по
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет акции со најголем пораст на Македонската берза

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец најголем пораст на вредноста имале акциите на
Бизнис

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец најтргувани биле акциите на Комерцијална банка со
Бизнис

Раст на прометот на Македонската берза

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец вкупниот промет на берзата изнесувал 483,5 милиони
Бизнис

„Рубитон“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со друштвото
Бизнис

„Гранит“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 78 милиони денари

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со АД
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Марковски компани“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 72 милиони денари

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ископ на јаловина (инвестициона откривка) за ПК ПЈС Суводол, РЕК Битола склучи договор со друштвото
Бизнис

АХВ: Одгледувачите да се подготват, можна појава на африканска свинска чума

Никола Осило
На сточарите кои одгледуваат свињи им се наложува да преземат безбедносни мерки на фармите за да се спречи евентуална појава и ширење на болеста африканска
Бизнис

ВМРО-ДПМНЕ ја прашува Владата дали Нина Фити е вработена како претставник во Светска банка

Редакција
Ќерката на Таки Фити, Нина Фити од страна на Владата е испратена да работи во Светска банка во Вашингтон како претставник на Република Македонија, соопшти
Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Првиот човек на Алкалоид, Мукаетов: Не кочи бирократијата на границите, тоа треба да се реши

Редакција
Генералниот директор и претседател на Управниот одбор на македонската компанија Алкалоид, Живко Мукаетов во интервју за регионалната телевизија N1, вели дека секоја земја на Балканот