еМагазин

Tag : Али Ахмети

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Можно ли е „добрата вила“ Али Ахмети да ги извиси СДСМ на претседателските избори?

Никола Осило
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети викендов се јави како добра вила да ги смирува страстите и да ги испегла несогласувањата меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ околу
Македонија

Заев: Сите процеси на СЈО за кои постојат докази продолжуваат, доказите се живи и здрави

Редакција
Сите процеси за кои постојат докази продолжуваат од точката во која се застанати во моментов, изјави денедска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање дали
Македонија

Ахмети: Нема проблеми во функционирањето на владеачката коалиција, со Заев ќе се сретнам утре

Редакција
Лидерот на ДУИ Али Ахмети најави дека утре ќе се сретне со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со кого ќе разговараат за заеднички
Македонија

Заев и Ахмети не се договорија за заеднички кандидат, се согласија дека може да го имаат

Редакција
Сега немаме договор за заеднички, консензуален претседателски кандидат, но заклучивме дека има основа да излеземе со таков кандидат. Тоа по партиските консултации неделава повторно ќе
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дали лошиот рејтинг ќе ги натера СДСМ и ДУИ со заеднички кандидат да истрчаат на изборите?

Никола Осило
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ретерира во ставовите и одлуката на партијата со свој кандидат да настапи на претседателските избори, а консензуален кандидат не исклучи
Македонија

Ахмети срдечно се збогува со Бејли: Кога и да дојдеш ќе најдеш конак во мојата куќа, чао пријателе!

Никола Осило
Драг Џес, кога и да посакаш да дојдеш во Македонија ќе имаш конак кај мене и моето семејство. Со овие зборови лидерот на ДУИ, Али
Македонија

Царовска без конкретен одговор дали ставот на Ахмети ќе влијае на односите во коалицијата

Редакција
Сите наоди во врска со непрефрлувањето средства во Вториот пензиски фонд се предадени во Основното јавно обвинителство. Согласно Кривичниот законик, сите што водат државни институции,
Македонија

Ахмети со писмо до Коѕијас: Успеавме пријателе

Редакција
Претседателот  на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети упати писмо до поранешниот министер за надоврешни работи на Грција, Никос Коѕиас во кое му порачува дека
Македонија

Османи: Најлошата услуга за Албанците е да се испрати порака дека се кочничари на членството во НАТО

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред состанокот на Работниот комитет за евроинтеграциите изјави дека има чувство оти во процесот за уставните измени
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен, па пуштен личниот возач на Али Ахмети, возел со регистарски таблички од друго возило

Никола Осило
Припадници на полициските „Алфи“ пред неколку дена го привеле возачот на претседателот на ДУИ, Али Ахмети во полициската станица во Карпош. По разговорот бил пушен.