еМагазин

Tag : Бадникови поворки

Забава ТОП СТОРИИ

Божиќен концерт на 6. јануари на плоштад „Македонија“ во Скопје

Редакција
Божиќен концерт со Златните славејчиња и македонските поп-ѕвезди Вера Милошевска, Антониа Гиговска, Ламбе Алабаковски, Димитар Андоновски, Стефан (Некст тајм), Пере (Нокаут) ќе се одржи на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонија никогаш не изгледала поубаво за Бадник: 25.000 учесници во Бадниковите поворки

Редакција
Највеличествениот Бадник во регионот, повторно е во Македонија, информираат од Бадникови поворки. По завршувањето на најголемата Бадникова манифестација досега, во која што бадникови поворки на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Илјадници деца во 62 градови ќе чекорат во бадниковите поворки на радоста и пеејќи ја ангелската песна „Вечниот Бог” најавувајќи го Божиќ

Редакција
Македонија е подготвена повторно да го има највеличествениот Бадник во регионот, информираат од Бадникови поворки. „Денеска, 6 јануари (петок) во периодот од 10 до 12...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Во пресрет на Бадник и Божик, објавена третата верзија на песната „Вечниот Бог“

Редакција
Во пресрет на Бадник и одржувањето на Бадниковите поворки, објавена е третата верзија и спотот на божикната песна „Вечниот Бог“. Официјалната промоција на песната и...
ЖИВОТ

(Фото) Влатко Ѓорчев помеѓу бадникарите пред Соборниот храм: Со семејството ја пречека Бадниковата поворка

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев беше помеѓу бадникарите кои традиционално се собираат пред Соборниот храм во Скопје. Тој, заедно со сопругата и четирите деца ја...
Забава

Бадникови поворки: Концерт, претстава, бесплатни божикни колачиња за секое дете

Редакција
Македонија ќе биде домаќин на најголемиот Божикен настан во регионот, на кој се очекува учество на околу 10 илјади деца од целата земја. Денеска во...