еМагазин

Tag : берлин

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Сиљановска Давкова во Берлин: Потребен е нов Маршалов план за обнова на Украина

Редакција
Македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова денеска се обрати на Конференцијата за обнова на Украина, која се одржува во Берлин, Германија. Таа како што информираат од...
Македонија

Заев во Берлин ја прими наградата за човекови права, парите ќе ги донира во Државниот здравствен солидарен фонд

Редакција
Верувајќи во мултилатералниот пристап успеавме да се дигнеме над проблемите и заедно со нашите партнери во Европската Унија и НАТО да почнеме да закрепнување. И...
Свет

(Видео) Автомобил влета во толпа луѓе на плоштадот во Берлин, седум лица се повредени

Редакција
Седум лица се повредени во Берлин, откако автомобил влетал во толпа луѓе на градскиот плоштад, а едно лице е со посериозни повреди. Возачот е уапсен,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Пат до Берлин со дваесетина билети за едно возење на ЈСП

Редакција
Нема крај за нелогичните чекори на локалната власт и на јавните претпријатија како што е ЈСП-Скопје е незибежен заклучок по најавата дека во употреба е...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Северномакедонски“ срам на саемот за храна во Берлин

Редакција
Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информираа дека е поправена техничката грешка со рекламниот банер поставен на македонскиот штанд на саемот за храна и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Vivax заедно со MS Start и MS Energy од M SAN претставени на IFA 2019 во Берлин

Редакција
На најзначајниот саем за потрошувачка електроника во светот, IFA 2019 се претставија брендовите кои долго време ги задоволуваат потребите на корисниците на македонскиот пазар Vivax,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Средба Меркел – Заев: Берлин ќе даде зелено светло за датум во септември

Редакција
Германскиот Бундестаг ќе донесе одлука за одобрување на старт на преговорите на Европската Унија со Северна Македонија во септември, согласно утврдените процедури на Германија за прашањата за...
Македонија

Канцеларијата на Меркел без детали за сребата со Заев

Редакција
Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел објави кусо соопштение по денешната средба со премиерот Зоран Заев во Берлин. Меркел и Заев, како што се наведува,...
Македонија

Траеше 40 минути: Кога почна, кога заврши средбата помеѓу Заев и Меркел

Редакција
Премиерот Зоран Заев во Берлин имаше 40-минутна средба со германската канцеларка Ангела Меркел на која, според најавите, една од клучните теми требаше да биде датумот за...
Македонија

(ВИДЕО) Како Меркел го пречека Заев во Берлин

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев вчера придружуван од заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров пред почетокот на...