еМагазин

Tag : берово

Македонија

Берово повторно на листата на градови со случаи на корна вирусот

Редакција
Берово повторно се најде на листата на градови зафатени со корнавирусот, откако Министерството за здравство денеска објави дека во оваа општина е регистриран нов случај....
Македонија

Регистриран прв случај со коронавирусот во Берово

Редакција
Во Берово е регистриран првиот случај со Ковид-19, информираше денеска градоначалникот Звонко Пекевски, кој истакна дека надлежните служби ги преземаат сите мерки, со цел да...
Локално

Фалсификатори се „гостеле“ во Берово: Со лажни двеилјадарки биле во кафана, казино и во шопинг

Редакција
На 08.01.2020 во 17.40 часот во Полициската станица Берово, Б.З. и  В.К., двајцата вработени во угостителски објект во Берово, С.О., вработена во казино во Берово,...
Локално

Четворица тепале и ограбиле момче од Берово во автобус

Никола Осило
На 07.10.2019 во СВР Скопје, Ф.М.(24) од Берово пријавил дека околу 15.20 часот во автобус бр.55 на ул.„Никола Карев“, четири лица физички го нападнале и...
Локално

Хаос во Пехчево: Приведен беровчанец кој сакал да запали кафана

Никола Осило
На 29.09.2019 околу 00,20 часот во Полициска канцеларија Пехчево бил приведен Б.К.(39) од Берово поради предизвикување општа опасност, информира МВР. Тој пред угостителскиот објект во...
Локално

Филм во Берово: Дрвокрадци со камион им бегале на полицајци и физички ги нападнале

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово до ОЈО Берово поднесе кривична пријава против О.М.(31) и В.М.(49), двајцата од с.Двориште, беровско, поради постоење основи на сомнение...
Локално

(Фото) Изгореа два стана во социјалната зграда во Берово: Семејства со мали деца се на улица

Редакција
Изгореа два стана во социјалната зграда во Берово, јавува „delcevo365.mk“. Станува збор за повеќечлени семејства со мали дечиња од Берово кои моментално се без место...
Локално

Трагедија: Беровчанец почина под тркалата на својот трактор

Никола Осило
На 25.07.2019 околу 10.00 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Курилово“-Берово, Б.Т.(63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил...
Локално

Беровчанец почина откако со „Југо“ удрил во бетонски столб

Никола Осило
На 08.07.2019  околу 19.45 часот на ул.,,Вељко Влаховиќ“ во Берово Ѓ.Р.(75) од Берово, управувајќи патничко возило „Југо Корал 55“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола...
Бизнис

Објавен огласот за субвенциониран одмор за работници со ниски приходи во Струга, Охрид, Попова Шапка, Берово, Дојран и Преспа

Редакција
Работниците чии вкупни месечни примања во семејството не се поголеми од 22.000 денари од денеска до 30 август можат да се пријават на јавниот повик од...