еМагазин

Tag : берово

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Работилници за врсничко насилство и за учениците од Берово во кампањата на „Макпетрол“

Редакција
Во основните училишта во Берово ќе се одржат едукативни средби за булинг кои што ќе ги овозможи „Макпетрол“, информираат од компанијата. Активностите отпочнуваат со меморандум...
Локално

Отворена средба на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација со граѓаните и локалните институции во Берово

Редакција
Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) продолжува со отворените средби со граѓаните, претставниците на граѓанскиот сектор и институциите на локално ниво. Утре во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Берово утре пак јавно ќе се мачат коњи

Редакција
Повеќе здруженија за заштита на животните регираат за утрешниот настан “Штрапаријада”, кој се одржува во Берово, а на кој коњи се прислуваат насилно да влечат...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Невреме предизвика штети и поплави и во Берово, Пехчево и кичевско

Редакција
Невреме проследено со грмежи, пороен дожд и врнежи од град денес го зафати Берово. Поради големината на врнежите од град, жители јавуваат за оштетени автомобили,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како било лекувано момчето од Берово: ДСЗИ го објави извештајот

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) информира дека по допрен глас за починат пациент од Берово после хируршка интервенција на заб, извршен е вонреден инспекциски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се прави вонреден инспекциски надзор секаде каде што момчето од Берово побарало помош

Редакција
Инспекцискиот надзор во Клиничката болница Штип за починатиот пациент од Берово сè уште е во тек, а дополнително ќе се извршат и вонредни инспекциски надзори...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пожарот над беровското село Митрашинци ставен под контрола

Редакција
Пожарот над беровското село Митрашинци е ставен под контрола и во моментот нема опасност од негово неконтролирано понатамошно ширење, извести командирот на Територијалната противпожарна единица...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пожарот во Беровско и понатаму се гасне

Редакција
Пожарот во Беровско и понатаму се гасне, а пожарникарите и луѓето од Берово кои учествуваат во неговото гаснење ќе останат на терен се до негово...
Македонија ТОП СТОРИИ

Еден полициски хеликоптер интензивно го гасне пожарот во Беровско, а ќе се вклучи и ер-тракторот на ДЗС

Редакција
Еден полициски хеликоптер од утринава интензивно го гасне пожарот во беровскиот регион, вели за МИА, директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов....
Македонија

Нов земјотрес почувствуван во Делчево, Берово и Пехчево

Редакција
Земјотрес со Рихтерова локална магнитуда ML4.2 и интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала, е почувствуван вечерва во 18 часот и 31 минута во...