еМагазин

Tag : Биби

БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонскиот бренд Биби избран меѓу 20 -те најдобри анимирани цртани за претшколски деца на фестивал во Франција  

Редакција
Светот конечно ќе може да ја запознае детската хероина Биби, нејзиниот најдобар другар Боби, миленичето Зази како и останатите анимирани ликови од проектот „Светот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Биби им подари новогодишна сказна на децата

Редакција
Тимот на Факултети.мк и Деца.мк со големо задоволство ве известува дека синоќа премиерно ја промовира новогодишната сказна „Биби и Дедо Мраз од планетата Заз“. На...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Азбуката на Биби ја видоа повеќе од 6.000 деца и возрасни за нецел ден

Редакција
Азбуката на сезнајката Биби од синоќа влезе во домовите на нашата детска публика преку нејзиниот јутјуб-канал Биби/Bibi. Секоја буква е своја приказна и токму преку...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Во светот на Биби се негува македонскиот јазик

Редакција
„Јеееј“ …Биби, девојчето со сини очи, црна коса и неверојатна желба за учење наскоро ќе ги освои срцата на сите деца од Македонија. Храбра, вредна,...