еМагазин

Tag : Битолска млекара

БАШ НИ Е ЌЕФ

Повеќе од 200 загрозени семејства добија пакети Битолско млеко

Редакција
Во пресрет на Светскиот ден на млекото, кој секоја година се одбележува на 1 јуни, Битолска млекара реализираше голема донација за повеќе од 200 загрозени
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови рекорди во производството на сурово млеко поставени на традиционалниот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

Редакција
Денес во Битола компанијата Бимилк беше домаќин на традиционалниот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“, настан што компанијата традиционално го организира во чест на своите
Бизнис

Рекордна продажба на чоколадно млеко и павлака: Бимилк лидер на пазарот и во 2018 година

Редакција
Битолска млекара 2018 година ја завршува со позитивен раст на вкупната продажба и задржување на лидерската позиција во млечната индустрија. Како лидер на пазарот, компанијата
БАШ НИ Е ЌЕФ

Верните потрошувачи на Бимилк го запознаа производствениот пат на млекото

Редакција
Вчера, на 15.11.2018 година, Битолска млекара организираше „отворен ден“ за своите лојални потрошувачи и за сите заинтересирани граѓани со цел одбележување на Светскиот ден на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ново Битолско екстра кравјо кисело млеко

Редакција
Најголемиот производител на млеко и млечни производи во Македонија – Бимилк го збогатува своето портфолио на кисело-млечни производи со уште еден освежителен вкус за сите