еМагазин

Tag : Бизнис форум

Бизнис

Visa SEE бизнис форум: Безготовинските плаќања се зголемени за 30%

Редакција
Иднината на монетарните трансакции, зајакнувањето на плаќањата преку прифаќање на методите, поддршката за малите и средни претпријатија и имплементацијата на вештачката интелигенција во дигиталните финансиски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Светозар Јаневски, Штерјо Наков… Кои македонски бизнисмени дојдоа на Бизнис форумот со грчките колеги

Редакција
Македонските бизнисмени Штерјо Наков, Светозар Јаневски, првиот човек на НЛБ Банка, Антонио Аргир беа дел од вчерашниот Бизнис форум на фирми од Македонија и Грција,...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Кои грчки фирми дојдоа на Бизнис форумот: Ќе паднат ли нови договори?

Редакција
Од стагнација во меѓусебните односи, двете земји сега може да соработуваат, да ги искористат можностите и да се отстранат пречките за позасилена економска соработка. Денес...