еМагазин

Tag : Боки 13

Македонија ТОП СТОРИИ

„БМЈ груп“, Меѓународен сојуз и „Томато продукција“ затаиле данок повеќе од 20 милиони денари

Редакција
Повеќе од 20 милиони денари се индициите за затаен данок од фирмите поврзани со првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Управата за
Македонија ТОП СТОРИИ

И такото на Боки 13, Миле Јовановски, не чувствува вина за „Рекет“

Редакција
Не чувствувам вина и не сум учествувал на состаноци за изградба на домови како дел од Меѓународниот сојуз, рече таткото на Боки 13, Миле Јовановски
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинението за „Рекет“ открива како ги трошел парите: Боки 13 бил невработен, а живеел луксузно

Редакција
Во обвинението што денеска беше покренато од ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, за случајот „Рекет“ против Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милески-
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор за „Рекет“ за Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13

Редакција
Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ, која е осомничена за измама и перење пари во проширената истрага за случајот „Рекет“, доби куќен
Македонија

Обвинителството утре ќе поднесе обвинение за „Рекет“

Никола Осило
Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“, потврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески. „Истрагата во првиот дел
Македонија

Повикана Брза Помош во Обвинителство, каде што Боки 13 дава исказ

Редакција
Дваесттина минути по доаѓањето на Бојан Јовановски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде што треба да даде исказ за „Рекет“, во зградата
Македонија

Полицијата го донесе Боки 13 во Обвинителството да даде исказ за „Рекет“

Никола Осило
Бојан Јовановски-Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“, попладнево со полициска придружба од КПУ Затвор-Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесен во Обвинителството за гонење
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 ги виде доказите за „Рекет“: Не е јасно зошто не му го дале исказот на Зоки-Кичеец

Никола Осило
Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција денеска, провосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски заедно со неговиот адвокат Сашо Дуковски извршија увид во дел
Македонија

Боки 13 врши увид во доказите против него за случајот „Рекет“

Редакција
Првоосомничениот Бојан Јовановски (Боки 13) веќе неколку часа врши увид во доказите против него во случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција.
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе биде ли Зоки-Кичеец сведок против Боки 13 и Катица Јанева во случајот „Рекет“?

Никола Осило
Лавина реакции во јавноста предизвика вчерашната информација дека второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор откако вчера судија