еМагазин

Tag : Боки 13

Македонија

Продолжува судењето за „Рекет“

Редакција
Судењето против Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева, обвинети во предметот „Рекет”, продолжува денеска во Кривичниот суд во Скопје. На минатото рочиште завршија исказите на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ако Боки 13 трошел „чисти пари“, каде се тогаш парите од рекетирањето?

Редакција
Неделава се очекува одбраната на првообвинетиот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13 да заврши со презентација на материјалните докази и да се заокружи листата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за „Рекет“: Радуловиќ и Туцаковиќ му дале пари на Боки 13 за телевизијата и за лекови од Италија

Редакција
Судењето за случајот „Рекет“ денеска продолжи во Кривичниот суд со сведочење на Александар Радуловиќ, сопруг на познатата авторка на песни, Марина Туцаковиќ. Радуловиќ кој сведочи...
Македонија

Судењето за „Рекет” продолжува со последните сведоци на Боки 13

Редакција
Последните сведоци предложени Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинет во случајот „Рекет”, треба да бидат сослушани на денешното рочиште за овој судски предмет. На последното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 нуди 143 илјади евра гаранција во имот за поблага казна од притвор

Редакција
Над 143.000 евра гаранција во имот, медицинска документација за чир на желудник, како и докази дека Бојан Јовановски-Боки 13 кога бил притворен бил на граничен...
Македонија

Недозволиво е изнудување исказ, вели Ременски по обвинувањата од Боки 13

Редакција
Обврска на секое службено лице и јавен обвинител е да користи законски начини за обезбедување на докази во истражна и кривична постапка, вели за Локално.мк,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако кажев дека Катица е виновна или дека Фросина земала пари ќе ме пуштеа, вели Боки 13

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки13 уште еднаш побара неговиот притвор да се замени со поблага мерка поради влошената здравствена состојба, но и...
Македонија

Јавноста исклучена за снимките за „Рекет“ на Кичеец

Редакција
Судот ја исклучи јавноста од денешното рочиште на „Рекет“, на кое теба да бидат презентирани преостанатите три фолдери од усб-то на Зоран Милески-Кичеец. Судијката Васка...
Македонија

Тајните снимки за „Рекет“ откриваат дека Боки 13 ја посетувал Јанева во нејзиниот дом

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13 се гледал со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и одел кај неа, во нејзиниот дом, ова го покажале снимките од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови снимки од ПИ мерките за „Рекет“: Боки-13 и Кичеец биле снимани во „Воденица“ и „Интермецо“

Редакција
Со изведување на докази обезбедени со тајно следење на Бојан Јовановски-Боки13 и Зоран Милески-Кичеец надвор од домот со посебни технички средства, во Основниот кривичен суд...