еМагазин

Tag : божик

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на приемот кај Дедо Стефан

Редакција
Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, претседателот на Собранието, Талат Џафери, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана,...
Балкан

(ВИДЕО) Како му ја „наместија“ паричката на градоначалникот на Загреб

Редакција
Видеото на кое се гледа како му ја „местат“ паричката на традиционален прием во организација на Српскиот национален совет во Загреб, (на кој се кршеше и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Паричката во семејството на Заев се паднала во делот на работата

Редакција
Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев, се паднала во делот за работа и работните ангажмани, велат од Владата. За време на божикните празници Заев е...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) На Бадник кај Иванови

Редакција
На Бадник, во пресрет на големиот христијански празник Божиќ, денеска домот на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, го посетија децата од Центарот за...
ЖИВОТ

Сопругата на Мицкоски во интервју за „Вечер“: Пет години наназад паричката за Бадник се паѓа кај Христијан

Редакција
Рози Мицкоска, сопругата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за весникот „Вечер“ вели дека во пресрет на бадниковата и божикната вечер тие имаат...
Локално

Редуциран возниот ред на ЈСП „Скопје“

Редакција
Возниот ред на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ е редуциран поради новогодишните и божикните празници и зимскиот училишен распуст. В понеделник, на Божик, автобусите од јавниот...
Македонија

Првиот ден на Божик е неработен за сите граѓани

Редакција
Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ 7 јануари 2019 година (понеделник), Божик, првиот ден на Божик...
Балкан

(ВИДЕО) Ципрас стана магионичар

Редакција
Традиционално, грчкиот премиер Алексис Ципрас, заедно со својата сопруга Бети Базиана, за Божик прими деца од различни краеви на државата. Тој подели и подароци, а неговиот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Заев, Иванов, Мицкоски, Анѓушев, Османи на божикна полноќна света литургија

Редакција
Католичките верници и дел од православните христијани, кои се водат според Грегоријанскиот календар денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. Традиционално, во Македонија централната прослава...
Македонија

Католиците и дел од православните го слават Раѓањето Христово – Божик

Редакција
Католичките верници и дел од православните христијани, кои се водат според Грегоријанскиот календар денеска го одбележуваат Раѓањето Христово – Божик. Традиционално, во Македонија централната прослава...