еМагазин

Tag : централен комитет

Македонија

Ќе има ли смени на лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се членовите на Централниот комитет

Редакција
Најголемата партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе има седница на Централниот комитет, најавуваат нејзини членови по социјалните мрежи. Според нив на седницата ќе се расправало...
Македонија ТОП СТОРИИ

За ВМРО-ДПМНЕ резултатот од референдумот е фалисификат, ќе поднесе кривични против 200 лица

Редакција
Централниот комитет (ЦК) на ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот зашто го смета за груб фалсификат, а денеска ќе поднесе кривична пријава до Јавното...