еМагазин

Tag : Дарко Димитров

Интервју ТОП СТОРИИ

Линдон Бериша: Тој беше горд на Ерзана, сега сестра му е горда на него

Силвана Жежова
Познатиот албански пејач, продуцент, текстописец Линдон Бериша за „еМагазин“ го даде едно од првите интервјуа за македонските медиуми. Со Бериша бевме дел од инфо-групата на...
Забава

(Видео) Марија Спасовска со „Дома“ ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија

Редакција
Марија Спасовска (12) ќе ја пее баладата „Дома“ на јуниорската Евровизија што ќе се одржи на 25 ноември во Минск, Белорусија. Текстот за песната го...