еМагазин

Tag : дебар

Македонија

Затекнатите граѓани во Дебар вратени од Бошков Мост, не биле тестирани за коронавирусот

Редакција
Според последните информации од Оператвниот штаб на Дебар, лицата кои беа затекнати во Дебар, на денот на прогласувањето на кризната состојба, поради коронавирусот, а денеска...
Македонија

Затекнатите 114 лица може да го напуштат Дебар

Редакција
Лицата кои се затекнаа во Дебар, на денот на прогласувањето на кризната состојба, поради коронавирсот, од денеска може да ги напуштат капацитетите на „Дебарски Бањи-Цапа“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Трет смртен случај од корона вирусот: Почина пациентката од Дебар која долго време беше на респиратор

Редакција
Пациентката од Дебар која долго време беше на респираторна машина почина денеска информираше денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Таа е трет случај на починат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕСМ испрати хуманитарна помош за Дебар  

Редакција
АД ЕСМ во соработка со Синдикалната организација на компанијата и Синдикатот на РЕК Битола испрати хуманитарна помош за Дебар. Подготвени се 1.000 пакети со неопходни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 42: Седум новозаразени со корона вирусот, тројца од Дебар, четворица од Скопје

Редакција
Во рамките на процесот за ран скрининг на заболени од коронавирус, кој започна во неколку општини, попладнево се направени 30 тестови со поширока индикација и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Лекарите се нашите херои и мора да бидат соодветно заштитени против коронавирусот

Редакција
Сознанието дека персоналот од амбулантата од Дебар е позитивен на корона вирусот треба да биде аларм за надлежните и за сите здравствени работници. Од денеска...
ЖИВОТ

Монахињите од Рајчица со молитвена литија за помош на сите луѓе кои се погодени со корона вирусот

Редакција
Со благослов на Архимандрит Партениј, денеска, сестрите од Обителта на Светиот Великомаченик Георгиј Победоносец во Рајчица по завршувањето на вообичаената великопосна Богослужба, направија литија со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стотината заглавени во општините Дебар и Центар Жупа, остануваат таму до крајот на кризната состојба

Редакција
Стотината заглавени во општините Дебар и Центар Жупа, остануваат таму до крајот на кризната состојба, која како што е познато ќе трае 30 дена. Меѓу...
Македонија

Се тестираат уште три лица од Дебар кои претходно биле во контакт со заболените

Редакција
Министерство за здравство информира дека во моментов се чекаат брисеви за тестирање на три лица од Дебар, сите тројца контакти на претходно заболените. Синоќа немало...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Секое возило кое влегува и излегува од Дебар и Центар Жупа се дезинфицира

Редакција
Екипи на Дирекција за заштита и спасување со соодветна опрема вршат дезинфекција на сите возила на влез и излез во општините Дебар и Центар Жупа....