еМагазин

Tag : дебар

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Есенски раскош во еден од најживописните предели на Македонија

Редакција
Патот Маврово-Дебар е еден од најживописните предели за возење. Природата овде е убава во секој дел од годината, но е нешто посебно на есен. Безброј...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Судскиот процес за родилката од Дебар која остана без три органи се враќа на почеток

Редакција
Судското рочиште за случајот со родилката од Дебар, Јилдз Веапоска, на која при породување со царски рез во струшката болница и беа извадени три органи,...
ЖИВОТ

Вештаци сведочеа во случајот за родилката од Дебар, но само за извадениот бубрег, не и за матката и јајникот

Редакција
Со давање искази на тројца вештаци од Институтот за судска медицина денеска пред Основниот суд во Струга продолжи судскиот процес по предметот на родилката Јилдиз...
Забава

(Видео) Пејачката Бебе Реџа која е по потекло од Дебар на настап „леташе“ орел, па ја удрија со телефон во глава

Редакција
Американската пејачка со албанско потекло, Блета (Бебе) Реџа, која по потекнува е од Дебар (од страната на татко и) беше повредена на настап во Њујорк....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На судењето на тројцата гинеколози од Струшката болница, Веапоска на која по грешка и извадија три органи побара одземање на нивните лиценци

Редакција
Со исказ на медицинската сестра, која учествувала во лекувањето на родилката Јилдиз Веапоска од Дебар, на која и беа отстранети три органи по породувањето со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одложено првото рочиште против докторите кои и извадија три органи на родилка

Редакција
Одложено е првото рочиште од судскиот процес против тројцата лекари, кои се товарат за несовесно лекување и вадење органи на родилката Јилдз Веапоска, што денеска...
Македонија

ДИК ги одби приговорите од Алијанса за Албанците и Алтернатива за изборите во Дебар

Редакција
Државната изборна комисија (ДИК) на 41-та седница ги одби како несоновани доставените приговори од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива поради тоа што не биле...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Хекуран Дука, старо-новиот градоначалник на Дебар

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле дел од новоизбраните градоначалници. Напоменуваме дека сме во можност да објавиме информации само за оние кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кандидатот на ДУИ, Дука победи во Дебар, неговиот противкандидат најави приговори

Редакција
Според првичните резултати што половина час по полноќ ги објави Државната изборна комисија (ДИК), од гласањето за вториот изборен круг, најмногу гласови добил Хекуран Дука,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Дебар денеска втор круг од изборите за градоначалник

Редакција
Во Дебар денеска се одржува вториот круг од изборите за градоначалник, на кои право на глас имаат 19.211 лица, кои своето гласачко право ќе можат...