еМагазин

Tag : Делчево

БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Васе Панчовски, кој го фати крстот во Делчево, освоениот телевизор го донираше на семејство

Редакција
Васе Панчовски, кој го фати крстот во Делчево, заедно со неговата група одлучија освоената награда, телевизор, да го подарат на семејство од Делчево, пренесува порталот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Производите на „Икеа“ може да се купат во продажен центар во Делчево

Редакција
Со отварањето на центарот за нарачки odIKEA во Делчево, бул. Македонија бр.12, шведската компанија ИКЕА која е светски бренд за мебел и производи за домаќинство,...
Локално

Кривична пријава за дивоградба на директор од Делечво

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Т.(40) од с. Тработивиште и правно лице со седиште во село Тработивиште поради постоење основи...
Локално

Во Делчево бесплатно ќе се склучува брак

Никола Осило
Усвоена е одлуката со која младите брачни парови од Делчево во наредниот период ќе можат бесплатно да склучуваат граѓански брак. Одлуката е донесена на последната...
Македонија

Новото име на државата поставено и на сигналната табла на граничниот премин Делчево

Редакција
Новото име на државата, Република Северна Македонија веќе е поставено и на сообраќајните табли во близина на граничниот премин Делчево од македонска страна. Таблите како...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Бугарите и денеска најбројни на градскиот пазар во Делчево и по кафеаните

Редакција
Бугарските државјани и денеска беа меѓу најбројните посетители на градскиот пазар во Делчево каде ги полнеа кошниците со квалитетни раноградинарски култури и овошје. Анкетираните велат...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Фирма испуштала отровни хемиски агенси во Брегалница

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против правно лице со подружница во Делчево и Т.Н.(37) од Скопје, управител на правното лице поради...
Локално

Тепачка пред кабаре во Делчево

Никола Осило
На 27.10.2018 во 02,20 часот во ПС од ОН Делчево Д. М. (21) од Делчево пријавил дека на 27.10.2018 година околу 01,30 часот пред кабаре...
Локално

(Видео) Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Редакција
Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево, кој предавал во ОУ „Климент Охридски“, а лицето е во притвор од 30 дена, јавува телевизија „Стар“. „На 10.октомври...
Локално

Пожари на неколку локации во Македонија

Никола Осило
На 23.09.2018 година во 14,45 часот било пријавено дека на влез во Скопје, после патарина „Петровец“ избувнал пожар во кој била опожарена сува трева, информира...