еМагазин

Tag : Делчево

Локално ТОП СТОРИИ

42-годишен маж од Делчево загина откако со возилото излетал од патот

Редакција
42 годишен маж од Делчево загинал во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Македонска Каменица – Виница, информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР). Тој со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Родилка од Делчево почина на КАРИЛ, новореденчето е на механичка вентилација на Детската клиника во Скопје

Редакција
Родилка од Делчево, ноќеска починала на КАРИЛ во Скопје, потврди за државната агенција МИА директорката на КАРИЛ, Маја Мојсовска. Родителката е донесена во лоша здравствена...
Локално ТОП СТОРИИ

Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура од невремето во Делчево

Редакција
Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура како резултат на невремето кое го зафати Делчево изминатата недела, информира градоначалникот Горан Трајковски. Според него,...
Да помогнеме

Општина Делчево отвори донаторска сметка за санирање на штетите од невремето

Редакција
Општина Делчево отвори донаторска сметка за собирање на средства во хуманитарни цели. Средствата ќе бидат наменети за санација на штетите од градот и поплавата што...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Делчево под вода, невремето остави пустош

Редакција
По невремето кое вчера го поплави Делчево и околината и денеска продолжи испумпувањето на вода од домовите на граѓаните и санирање на штетите. Невремето предизвика...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Невреме го поплави Делчево, кое нема атмосферска канализација

Редакција
Интензивни врнежи од дожд кои траеа повеќе од еден час вчера во попладневните часови го поплавија Делчево и околината. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Делчево под вода,...
Локално ТОП СТОРИИ

Во када пронајдено починато 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Редакција
Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде информираа дека по...
Локално

Бугарите од пограничните места доаѓаат во Делчево по евтини лекови и храна

Редакција
Поради проблемите со снабдувањето и високите цени на лековите во Бугарија, стотици Бугари од пограничните места патуваат во Македонија за да купуваат медикаменти што им...
Локално

18-годишник од Делчево потрошил над 7.500 евра од картичката на дедо му

Редакција
Жител на Делчево го пријавил во полиција својот 18-годишен внук, кој ги дознал податоците од неговата дебитната картичка и со неа извршил стотици плаќања, потрошувајќи...
Локално

Жител на Делчево се самозадоволувал во авион што летал од Лондон кон Скопје

Редакција
Вчера утрото жител на Делчево бил приведен на скопскиот аеродром затоа што се самозадоволувал во авион кој летал од Лондон до Скопје. „На 30.08.2022 во...