еМагазин

Tag : дизел

Бизнис

Горивата поскапуваат од ноќеска на полноќ

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водени ресурси донесе одлука за зголемување на цената на нафтените деривати во просек за 8,50 проценти од ноќеска на полноќ,...
Бизнис

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Редакција
Од полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар и со тоа малопродажната цена на еуросуперот...
Бизнис

Владата анализира дали ќе ја изедначи цената на акцизата за екстра-лесното гориво со акцизата за дизелот

Редакција
Министерката за финансии Нина Ангеловска на денешната прес-конференција најави дека во подготовка се анализи во врска со акцизата на нафтените деривати, вклучително и за екстра-лесното...
Бизнис

Горивата и понатаму поевтинуваат, цената се намалува за половина до 1,5 денари по литар

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат од половина до 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Малопродажната цена...
Бизнис

Бензините поевтинувааат до денар и пол, дизелот поскапува за половина денар

Редакција
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од денар до денар и пол, а цената на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се зголемува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бензините на историско најниско ниво: „Еуросупер БС-95“ падна под 50 денари

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) ги намали малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 9,18 проценти. Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ се намалува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Корона вирусот ја урна цената на горивата: Рекордно намалување на бензинот и дизелот

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 14,54% во...
Бизнис

Цената на бензините се намалува за 2 денари, а на дизелот за 1,5 денари

Редакција
Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за два денара, а на дизелот и екстра лесното за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија...
Бизнис

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за 2,5 денари

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 5,56 проценти. Mалопродажните цени на...
Бизнис

Цената на горивата се намалува од ноќеска на полноќ

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 2,82...