еМагазин

Tag : дизел

Бизнис

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

Редакција
Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар,...
Бизнис

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар, а за толкав износ поевтинуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство, одлучи Регулаторната комисија за...
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција
Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголемуваат од еден денар до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР...
Бизнис

Зголемување на цената на дизелот, еуросупер БС-98 и екстра-лесното масло

Редакција
Малопродажната цена на дизелот, екстра -лесното масло за домаќинство и Еуросупер БС-98 од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар. Цената на Еуросупер БС-95...
Бизнис

Горивата поевтинуваат до денар и половина

Редакција
Од еден до еден и половина денар се намалува малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисијата за енергетика. Според...
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот, во иднина цените по нова методологија

Редакција
Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ од полноќ се зголемува за 0,50 денари за литар, а за еден денар поскапуваат  „еуросупер БС-98“, „еуродизел“  и екстра-лесното...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила: Мира „дизел“ има само кредит и кредитна картичка

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци,...
Бизнис

Нова цена на горивата: Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Редакција
Бензинот „еуросупер БС-95“ од ноќеска на полноќ поскапува за 1,5 денари, а „еуросупер БС-98“ за денар, додека цената на дизелот  и на екстра-лесното масло за...
Бизнис

Поскапуваат горивата

Редакција
Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара, а за денар дизелот и естра лесното масло за домаќинства, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика....