еМагазин

Tag : dm drogerie markt

БАШ НИ Е ЌЕФ

Преку проектот „Пошумуваме заедно за позелено утре“ dm дрогерие маркт обезбеди нови 400 дрвја за парк шумата „Гази Баба“

Редакција
Најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт втора година по ред успешно го реализира големиот национален проект за поздрава животна средина „Пошумуваме заедно за позелено...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Со донација од dm дрогерие маркт, ОУ „Никола Вапцаров“ од Струмица доби ново хортикултурно уредување на училишниот двор

Редакција
Еколошкиот проект „Пошумуваме заедно за позелено утре“, кој најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт го започна минатата година по повод јубилејната 10-та година на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

{Заедно} за подобро утре: ДМ дрогерие маркт распишува конкурс за иницијативи од областа на женското здравје

Редакција
Во понеделник, 10 јули, дм дрогерие маркт распиша конкурс на кој може да се пријават проекти чија цел е давање придонес кон подобрување на здравјето...
ЖИВОТ

Затоа што превенцијата е половина здравје: ДМ Дрогерие маркт организира бесплатни дерматолошки прегледи

Редакција
Како дел од кампањата за подигнување на свеста за женското здравје, компанијата ДМ Дрогерие маркт за прв пат оваа година организира бесплатни дерматолошки прегледи за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со донација на повеќе од 300 илјади денари dm drogerie markt го одбележа Меѓународниот ден на децата

Редакција
Компанијата dm drogerie markt која гордо го носи епитетот на една од општествено најодговорните компании, оваа година го одбележува Меѓународниот ден на децата со донација...
БАШ НИ Е ЌЕФ

dm дрогерие маркт донира над еден милион денари во медицинска опрема за гинеколошкиот оддел при клиниката за радиотерапија и онкологија

Редакција
Со цел давање придонес во подобрување на условите при третманот и грижата за женското здравје, во месец март – месец посветен на жената, компанијата dm...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зголемување на платите од 32 до 52% како поддршка за вработените во dm drogerie markt

Редакција
Со цел да ги ублажи последиците од општото зголемување на цените на пазарот, компанијата dm drogerie markt ги поддржа своите вработени со зголемување на бруто-платите...
ЧИСТА ОКОЛИНА

„Пошумуваме заедно за позелено утре“: dm дрогерие маркт заедно со своите вработени, волонтери и институционални партнери засадија нови 10 хектари земја

Редакција
Во организација на dm дрогерие маркт, во недела, на 27 ноември, во близина на автопатот Миладиновци-Штип, повеќе од 300 вработени на dm дрогерие маркт, волонтери...
БАШ НИ Е ЌЕФ

dm drogerie markt донираше повеќе од 360 илјади денари на одделот за урологија при Градската општа болница „8. Септември“ во Скопје!

Редакција
Компанија dm дрогерие маркт, која е позната на нашиот пазар како општествено одговорна компанија, по повод 19 ноември – Светскиот ден на мажите, а во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

10 години dm: Останавме пример на одговорно и успешно работење со двоцифрен раст на прометот

Редакција
Компанијата dm дрогерие маркт во изминатата деловна 2021/22 година во Македонија оствари промет од 1,79 милијарди денари, со што забележа раст од 27,7% во однос...