еМагазин

Tag : договори

Бизнис ТОП СТОРИИ

Кај две фирми завршиле 91% од парите за новогодишно украсување на македонските општини

Редакција
Центарот за граѓански комуникации ја објави базата на податоци за сите тендери на локалните власти за новогодишно украсување за дочекот на 2020 година. Базата на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ потпиша договори со ЈП за државни патишта вредни 10 милиони евра

Никола Осило
ГД „Гранит“ АД потпиша нови договори со Јавното претпријатие за државни патишта за прокетирање и рехабилитација на три патни правци во вкупна вредност од 641...
Бизнис

Започна откупот на тутунот: 4.700 повеќе договори и зголемена засадена површина

Редакција
Денеска започна откупот на тутунот од реколтата 2018 година. Според базата на податоци на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, до денеска се отворени 195...
Македонија

Каменос има план Б, ако не успее договорот од Преспа

Редакција
Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос предлага потпишување меѓудржавни безбедносни договори за решавање на проблемите и стабилност во регионот. По средбата со американскиот државен секретар...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Потпишани осум договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Редакција
Осум договори за национално кофинансирање на проекти во рамки на  Програмата за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово 2014-2020, од првиот јавен повик во вредност...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Телекабел“ влегува на пазарот за мобилна телефонија, без обврзувачки договори

Редакција
Компанијата „Телекабел“ информираше дека многу скоро ќе почнат со нова услуга, мобилна телефонија, а префиксот ќе биде 074. „Интензивно работиме на последните подготовки и наскоро...
Бизнис

Кои се општините кои склучиле најголем број на јавни набавки и колку тоа ги чинело граѓаните

Редакција
Вкупната вредност на јавните набавки на општините во Македонија лани изнесувале 80 милиони евра, а биле реализирани 2.737 јавни набавки, покажува базата на податоци со сите...