еМагазин

Tag : доктор

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Андријана Јаневска стана доктор на науки, собра над 150 македонски народни песни во Мала Преспа, Голо Брдо и Гора

Редакција
Македонската пејачка Андријана Јаневска стана доктор на науки, а како што информираше на социјалните мрежи на нејзиниот докторски труд работела девет години и успеала да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој го уби докторот Ацо Трповски останува непознато, што е познато?

Редакција
Кој го уби матичниот доктор Ацо Трповски (67), кој беше пронајден мртов во скопска Железара, останува непознато. Вчера министерот за внатрешни работи Панче Тошковски изјави...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема доказ дека притворените лица го убиле докторот Ацо Трпковски, велат од Обвинителство

Редакција
Нема доказ дека притворените лица го убиле докторот Ацо Трпковски, информираа од Јавното обвинителство. „До овој момент, со преземените дејствија од МВР и извршените вештачења...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за две лица за убиството на докторот Ацо Трпковски

Редакција
Две од приведените три лица за убиството на матичниот лекар Ацо Трпковски во скопска Железара завршија во притвор. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Што е познато за убиството...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Што е познато за убиството на докторот Ацо Трпковски: Три лица се приведени, кој е мотивот?

Редакција
Убиството на 67-годишниот матичен доктор Ацо Трпковски во скопска Железара е во фокусот на јавноста. Досега за истото се приведени три лица, а од полицијата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште едно лице приведено за убиството на докторот Ацо Трпковски, другите две уште се на распит во полицијата

Редакција
За убиството на матичниот доктор Ацо Трпковски во скопска Железара е приведено уште едно лице, информираше денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. Вкупно во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ацо Трпковски е убиениот доктор во скопска Железара

Редакција
Јавноста и лекарската фела се вознемирани и згрозени од убиството на 67-годишниот доктор во скопска Железара. Станува збор за матичниот доктор Ацо Трпковски, кој беше...
Локално ТОП СТОРИИ

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

Редакција
Синоќешното убиството на 67-годишниот доктор во скопска Железара ја вознемири јавноста, а освен од Министерството за внатрешни работи, детали соопшти и Јавното обвинителство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Локално ТОП СТОРИИ

Убиен доктор во скопска Железара, телото го нашле синовите

Редакција
Синоќа во скопска Железара е убиен 67-годишен доктор, а неговото тело било пронајдено од неговите синови во неговото возило во близина на поранешната фабрика Железара...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како пензиониран доктор од Теарце му го спаси животот на лице кое паднало од бандера

Редакција
Во тетовско Теарце, изминатата недела работник кој паднал од бандера, ја скршил ногата и имал потрес на мозокот. Првата помош, а со тоа најверојатно и...