еМагазин

Tag : Драма

Локално

Семејна драма во Скопје: Не ги пуштал сопругата и синот да си заминат

Никола Осило
На 08.09.2019 во 00,20 часот во Полициска станица Чаир, А.А.(50) од Скопје, пријавил дека на 07.09.2019 околу 19,00 часот во неговиот дом дошол неговиот зет...
Локално

Крвава семејна драма во Скопје: Ги избодел татко му, мајка му и братот

Никола Осило
На 03.09.2019 околу 19.20 часот во СВР Скопје бил приведен Ф.К.(21) од Скопје, бидејќи со употреба на остар предмет физички ги нападнал неговиот татко С.К....
Локално

Драма во Тетово: Нападнати полицајци кои спречувале тепачка

Никола Осило
Полицајци од Тетово наишле на тепачка, па кога ги спречувале и приведувале учесниците биле нападнати. Таткото на приведените подоцна продолжил со агресивното однесување и во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Драма оти Заев отишол на одмор

Редакција
Драма во македонските медиуми оти премиерот Зоран Заев решил да земе здив и да одмори четири дена, како и секој нормален човек. Кој не сака...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во Fit Family вежбајте и слабејте заедно со познатите: Метода со која се постигнува вистинска трансформација на телото

Редакција
Модната дизајнерка Ивана Кнез, сопственичка на брендот Драма, е првата позната личност која го прифати предизвикот 30 дена оформување на своето тело во Fit Family....