еМагазин

Tag : Дупер

Забава

„Авалон“ ја раскина соработката со „Дупер“

Редакција
„Авалон продукција“ ја раскина соработката со македонскиот бенд „Дупер“, информираше Бобан Милошески на фејсбук-профилот. „Почитувани поради тоа што едниот од машките членови на групата „Дупер“
Забава

(Видео) Милениците на публиката „Дупер“ со нова песна и видео

Редакција
„Дупер“ имаат нова песна со наслов „Ние сме 2“. Песната е комплетно авторско дело на групата во состав (Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечоски),
Забава

(ВИДЕО) „Дупер“ станаа ексклузивци на „Авалон“

Редакција
Скопскиот бенд „Дупер“ и „Авалон“ продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) „Тимберленд“ овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во Skopje City Mall

Редакција
За да ја прослави 45-годишнината на еден од своите најпрепознатливи  производи, Тимберленд овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во Skopje City Mall, каде