еМагазин

Tag : еди рама

Балкан

(Видео) Еди Рама не можеше да ги задржи солзите: Земјотресот во Албанија зеде 50. жртви

Редакција
Премиерот на Албанија, Еди Рама не можеше да ги задржи солзите кога ги читаше имињата на 50. жртви од неодамнешниот земјотрес. Тој соопшти дека потрагата...
Балкан

Македонски пратеник во албанскиот парламент побара објаснување од Рама зошто ја откажал средбата со Пендаровски

Редакција
Пратеникот во албанскиот Парламент од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски во обраќањето пред пратениците информираше за неговата средба со претседателот на Северна...
Балкан ТОП СТОРИИ

Рама: ЕУ го изневери Заев, знаете ли што значи да се смени името на земјата

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама гостувајќи во емисијата „Опинион“ на „Клан“ телевизија, изјави дека настаните во Македонија се различни со оние во Албанија и оти ЕУ...
Балкан

Рама: Сите говори во холандскиот парламент беа упатени до електоратот во оваа земја, а не до Албанија

Редакција
Во врска со барањето на Холандија, Албанија да се оценува одделно од Северна Македонија, кога станува збор за отворањето преговори со ЕУ, албанскиот премиер Еди...
Балкан

(Видео) Изненадување за Еди Рама од три менаџерки во хотел во Њујорк, едната од Македонија

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама на неговиот фејсбук-профил објави видео на кое е со три жени од Косово, Македонија и Црна Гора, менаџерки кои го пречекале...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Албанскиот премиер Еди Рама на гласање во бермуди

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама, кој предизвикува внимание со својот стил на облекување на денешните локални избори во Албанија се појави во бермуди. Локалните избори се...
Балкан

„Старките“ го одбележаа „лежерниот“ стил на Еди Рама на форумот во Лондон

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама учествува на форумот „Инвестициски можности во брзорастечкиот регион“ во организација на „Фајненшл тајмс“ посветен на земјите од Западен Балкан, кој денеска...
Балкан

Рама за „бомбите“: Тоа е кал што опозицијата ја фрла врз Албанија

Редакција
Албанскиот премиерот Еди Рама ја обвини опозицијата дека на германскиот весник „Билд“ му доставила материјали од досието 339, кои се однесуваат на прислушувани разговори, за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Аудио „бомби“ го тресат Балканот: Оркестриран удар против ДУИ и Еди Рама?

Никола Осило
Коинциденција или не, не може да се игнорира тајмингот и истовремената појава на новите аудио „бомби“ од прислушувани разговори кои го компромитираат високото раководство на...
Балкан ТОП СТОРИИ

Македонско сценарио ја тресе Албанија: Објавени прислушувани разговори меѓу Еди Рама и мафијата

Никола Осило
Германскиот весник „Билд“ објави прислушувани телефонски разговори во кои се открива врска меѓу Владата во Албанија предводена од Социјалистичка партија и нарко-мафијата во местење на изборите. Главен лик во...