еМагазин

Tag : езера

Локално

(Фото) Чисти езера и нови катчиња во Зоолошка градина во Скопје

Редакција
Изминатиот период, вработените во Зоолошка градина Скопје, секојдневно работеа на чистење на езерата, како и уредување на нови зелени катчиња. По повеќе од 13 години...