еМагазин

Tag : Фибула

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Турција е топ туристичка дестинација летово: Работливи, гостопримливи и љубезни

Силвана Жежова
По кризата со политичката нестабилност и терористичките напади во 2016 година, Турција се враќа на голема врата во туризмот. Лани, Анталија ја посетиле 13,8 милиони...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Претседателот на РМ за хотелски и угостителски услуги вредни 2,1 милиони денари

Никола Осило
Претседателот на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на хотелски и угостителски услуги склучи договор со друштвото за туризам, трговија и услуги „Фибула ер...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Владата за резервација на авиобилети вреден 20 милиони денари

Никола Осило
Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за резервација на авиобилети склучи договор со друштвото за туризам, трговија и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најуспешните туристички агенции во Македонија

Редакција
Фибула ер травел – Скопје, Еуросава – Скопје, Атлантис – Струмица и Фалкон травел –Скопје се прогласени за најуспешни туристички агенции од страна на Министерството...