еМагазин

Tag : Форум

Македонија

(Видео) Заев: Европа мора да остане најсексипилна дама во светот

Никола Осило
Европа мора да остане најсексипилна дама во светот за да не мотивира да продолжиме по европскиот пат, рече премиерот Зоран Заев на форумот Европа-Вахау што
Македонија

Заев: Северна Македонија не бара членство веднаш, но бара почеток на преговори со ЕУ

Никола Осило
Северна Македонија не бара веднаш да стане членка на Европската унија, но сака по сите вложени напори да и се овозможи отворање на претпристапните преговори,
Македонија

Заев на дебатата „Две години Влада“: Граѓаните чекаат ЕУ да си ја исполни задачата

Редакција
На двегодишнината од формирањето на Владата, премиерот Зоран Заев посочи на резултатите што се постигнати во изминатиот период посочувајќи дека суштинските промени се забележани и
БЕНЧМАРК

Заврши тинк тенк форумот „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – Учејќи од минатото, подготвувајќи се за иднината“

Редакција
Интеграцијата на земјите од Западен Балкан во Европската Унија, билатералните прашања, безбедносните предизвици и меѓусебната соработка на земјите од регионот беа дел од темите на