еМагазин

Tag : Four

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ресторанот „Four“ преку хуманитарна акција обезбеди прибор за деца

Редакција
Десет лаптопи и 35 ученички прибори (ранци, тетратки, блокови, боици, моливи) ќе бидат донирани на оние кои им е најпотребно во рамките на хуманитарната акција...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ГАЛЕРИЈА) Музичка програма и хуманитарна акција по повод отворање на нова уникатна градина на ресторанот „Four“

Редакција
Павле Камилоски, Сара Мејс, Лео Ајдари и Антонија Гиговска се дел од музичката програма на која ќе настапат по повод отворањето на градината на ресторанот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Албански вкус” зачинет со прекрасниот амбиент на ресторанот FOUR

Редакција
Неверојатен микс на јадења и култури го одбележаа настанот „Албански вкус”, кој за прв пат се одржа во Македонија. Настанот е успешен проект на агенцијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Park Hotel & Spa го одбележа вториот роденден: Неделен бранч во друштво на амбасадори и претставници на амбасадите

Редакција
Во опуштен неделен бранч збогатен  со неодоливи мириси на фантастичните кулинарски специјалитети, Park Hotel & Spa го одбележа својот втор роденден. Амбасадорите и претставници на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Почуствувајте го духот на Италија: Месец на италијански специјалитети во FOUR

Редакција
Ресторан FOUR уште еднаш се погрижи да го понуди најдоброто за своите посетители и да ги воодушеви со големиот избор на специјалитети, проширувајќи ја својата...