еМагазин

Tag : ГАК

Македонија ТОП СТОРИИ

Пет бебиња починаа, зголемен бројот на предвремени породувања

Редакција
Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство-Скопје информира дека во последните седмици е зголемен бројот на предвремени породувања. Од 9 до 13 април починале пет предвремено...
Македонија

Родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба, бебето исто така е добро

Редакција
Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е хоспитализирана на Инфективната...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Се породи заболена жена со коронавирус од Куманово

Редакција
На 30 март 2020 година, на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје е примена второротка од Куманово на возраст од 27 години која во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На Гинекологија почина родилка од Охрид донесена со мртов плод, се утврдува дали имала коронавирус

Редакција
На Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје доцна синоќа, во 22 часот, почина пациентка на возраст од 37 години од Охрид, родилка која вчера...
ЖИВОТ

Браво за храброста: Најголемото бебе мајката го родила по природен пат

Редакција
Клиниката за гинекологија и акушерство до медиумите испрати детали за најголемото машко бебе, тешко 5.700 грама и долго 55 сантиметри, кое се роди изминатиот месец...