еМагазин

Tag : глад

Да помогнеме

Да ги нахраниме гладните: Црвен Крст ќе собира донации на храна пред хотел „Мериот“

Редакција
Црвен крст на Македонија, Црвен крст на град Скопје и оваа година се вклучува во глобалните акции за борбата против гладта со организирање на кампања...
Македонија

Миле Јанакиески го прекинал штрајкот со глад

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекинал штрајкот со глад. Тој штрајкуваше со глад речиси две недели, а како што пренесуваат медиумите,...
Македонија

Со глад штрајкуваат 270 затвореници во „Идризово“

Никола Осило
Околу 270 затвореници вечерва штрајкуваат со глад барајќи да бидат опфатени со најавениот закон за амнестија за обвинетите од 27 април во македонското Собрание. Од...
Да помогнеме

Хуманитарна акција за собирање на храна низ целата држава: Што и каде може да донирате

Редакција
Хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Асоцијацијата „Ајде Македонија“ е национална акција за донирање храна на одбрани локации и...