еМагазин

Tag : гости

CHECK IN

(Фото) Хотелот „Молика“ на Пелистер преполн со гости привлечени од снегот и сончевото време  

Редакција
Сончевото време, чистиот воздух  и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот „Молика“ и ски-центарот Копанки да ги срушат рекорди на посетеност....
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Нов хотел во Охрид „Скај корнер“: Врвна храна и услуга

Силвана Жежова
„Sky corner“ („Скај корнер“) е нов хотел во Охрид, и е место какво што, на нашиот туристички бисер одамна му недостасуваше. Врвната храна и услуга...
Македонија ТОП СТОРИИ

Церемонија во Вила Водно: Листа на гости кои ќе присуствуваат на инаугурацијата на Пендаровски

Редакција
По свечената церемонија на примопредавање на функцијата Претседател од страна на Ѓорге Иванов на Стево Пендаровски, предвидени се билатерални средби на новиот претседател со неговите...
Локално

Скопјанец претепан во неговиот дом од тројца гости

Никола Осило
На 26.02.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, А.Б.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот во неговиот дом бил физички нападнат од...
Локално

Берово меѓу најпосетените градови за празниците

Редакција
Берово во изминатите десетина дена беше едно од најпосетените места во Македонија. Причина за ова како што наведуваат туристичките работници се новогодишните и божикните празници...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Што нуди „DoubleTree by Hilton“ кој почнува со работа утре

Редакција
Хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje”, најновиот во синџирот луксузни хотели на реномираниот бренд, од утре 1 јануари, официјално почнува со работа и ќе ги пречека...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Новиот шопинг-мол во „Ист гејт“ ќе биде отворен во 2020 година: Ќе биде поголем од Сити мол и со многу нови брендови

Редакција
При крајот на 2020 година во Скопје ќе се отвори една нова врата која ќе претстави нов урбан и современ дел на македонската престолнина. Градежните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде во Тиквеш кај Свето на младо вино

Редакција
Викендов во Кавадарци традиционално, девета година по ред се одржа Фестивалот на младо вино „Тиквеш“. Гости беа амбасадори, дипломати, бизнисмени, политичари, јавни личности… ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...