еМагазин

Tag : гостиварско

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Невреме предизвика поплавување и штети во гостиварско

Редакција
Невремето со пороен дожд и град во Гостивар предизвика краткотрајни проблеми во сообраќајот на одредени локации и поплавување на семејни домови. Најмногу пријави за штети...
Локално

Полицајци приведоа четворица дрвокрадци во гостиварско

Редакција
На 17.09.2019 околу 15.00 часот во атарот на с.Горна Бањица, гостиварско, полициски службеници во координација со претставници од ЈП „Национални шуми“ и на Шумска полиција,...
Локално

МВР откри 16 неисправни камиони во гостиварско: Си возеле со расипани сопирачки и уреди за управување

Редакција
Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 30.07.2019 од 17 до 23 часот спровеле акциска контрола на мотоцикли, а во која вкупно биле...
Локално

Трагедија кај Гостиварско: Еден починат и двајца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција
Едно лице го загуби животот, а две се повредени откако автомобил излетал од коловозот на локален пат во близина на селото Падалишта, гостиварско. Според првичните...
Локално

Континуирано силувале малолетничка

Редакција
На 26.10.2018, по претходно добиена пријава за обљуба на малолетнo женско лице од гостиварско село направена во неколку наврати, извршен е претрес во домот на...