еМагазин

Tag : грмежи

ЖИВОТ

Сончево со умерена облачност, попладне дожд со ретки грмежи

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд...
ЖИВОТ

Не очекува невреме со пороен дожд и грмежи

Никола Осило
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а  попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во...
ЖИВОТ

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето претпладнево е сончево со мала до умерена облачност, а од пладне на места облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен...
Македонија

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер денеска попладне

Никола Осило
Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска претпладне во Македонија, а веќе попладне се очекува локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...
Македонија

И денеска нестабилно: Претпладне сончево, попладне со дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, наместа ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Ќе дува...