еМагазин

Tag : игра

Забава

Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт Лајф носи 100.000 денари

Редакција
Новата акција на обложувалниците „Sport Life“ – „Играј за повеќе“, ќе се одвива од 1 јуни сè до 14. јули, во шест неделни етапи, со...
ЖИВОТ

Дали ја знаете играта Царица, можеби ја знаете ама во вашиот град има друго име

Редакција
Нема возрасен човек, што растел во 80-те и 90-те, а да не ја знае оваа игра. Ја имаше насекаде и сите ја игравме, девојчиња, момчиња,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Државна лотарија ги додели наградите од првата наградна игра „Биди ин, регистрирај се на Мегавин“

Редакција
Во чест на отворањето на новата интернет – платформа www.megawin.mk, Државна лотарија приреди наградна игра којашто траеше од 18 до 29 ноември. Во овој период...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Регистрирај се на megawin.mk и учествувај во наградната игра „Биди ин, регистрирај се на МЕГАВИН“

Редакција
Секојдневието нè изненадува со своите предизвици, а во време кога сите сме потопени во брзи темпа и струење на разни информации, зошто не би се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Доделена главната награда – Citroën C5 Aircross од наградната игра „Телеком наградува “

Редакција
Алмедина Иљазоски од Кичево е добитник на Citroën C5 Aircross, главната награда од наградната игра „Телеком наградува “ на Македонски Телеком, информираат од компанијата. Деветнаесетгодишната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

A1 Македонија четврта година по ред со едукација на децата за безбедно користење на интернет

Редакција
Едукативната програма за деца – „Интернетот не e само игра. Кликај безбедно” на А1 Македонија продолжува и во учебната 2021/2022 година, информираат од компанијата. Ова...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Игра со Заев нов хит, собирате вакцини, ако загубите добивате „мало сутра“

Редакција
На „PlayStore“, се појави игра со ликот на премиерот Зоран Заев, наречена „Зоки Ваксајн”. Играта е едноставна за играње, а поените со добиваат со секое...
Бизнис

АСОМ: Над 8.000 вработени на улица и отворање пат за нелегално обложување ако се усвојат предлог измените на Законот на игрите на среќа

Редакција
По објавата на Единствениот национален електронски регистер на прописи (ЕНЕР) за почеток на процесот за подготовка на закон за измена и дополнување на Законот за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Онлајн играч на Лото 7, доби 6-ка вредна над 5.000 евра

Редакција
Најголемата добивка од претходното коло Лото 7, во вредност од 348.297,50 денари, е 6-ка од одиграна комбинација преку онлајн платформата на Државна лотарија. Извлекувањето од...
Бизнис

Здружението на вработени во сектор игри на среќа бара инцидентот во казиното „Вегас“ соодветно да биде разрешен

Редакција
Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ на семејствата на настраданите во вооружениот грабеж во казиното „Вегас“ во Блаце им изразува...