еМагазин

Tag : Интерпол

Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски очекува Интерпол да ја објави потерницата по Груевски

Редакција
МВР неколкупати контактира и поднесува документи и преку своите кадри и преку Министерството за правда за распишување меѓународна потерница по поранешниот премиер Никола Груевски. Документите
Локално

На Ќафасан приведено лице барано од Интерпол

Никола Осило
На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на
Локално

На скопскиот аеродром уапсен Иранец баран од Интерпол

Никола Осило
На 13.04.2019 година во 20,10 часот на Граничен премин меѓународен Аеродром -Скопје, на влез во Република Северна Македонија допатувал Н.П (45) роден во  Иран, кој е лишен
Локално

Уапсен Косовар баран од Интерпол на граничниот премин „Долно Блаце“

Никола Осило
На 07.04.2019 во 09,30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен M.E.(21) од Косово врз основа на барање на СМПС – Интерпол,
Локално

Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Никола Осило
На 27.03.2019 во 09.10 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола било констатирано дека С.П.(42) од Русија, со место на живеење во Северен
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Косово во знак на благодарност што Македонија гласаше за негов влез во Интерпол, може да ги испорача лицата кои ги бара македонската полиција

Редакција
На судењето за случајот „Монструм“, кој го презеде Специјалното јавно обвинителство, пред неколку недели од вештак беше кажано дека еден од ДНК профилите откриени во
Балкан ТОП СТОРИИ

MO на Србија: Не гласаа Црна Гора и Северна Македонија за Косово, тие гласаа против Србија

Редакција
Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин изјави дека Србија треба да го смени својот став кон Македонија и Црна Гора, бидејќи во овие земји
Балкан

Вучиќ за гласањето за влез на Косово во Интерпол: Македонија и Црна Гора се секогаш против нас

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ, коментирајќи го гласањето за прием на Косово во Интерпол, изјави дека не е изненаден како вчера во Дубаи земјите од регионот
Македонија

Српски медиуми: Македонија гласала за прием на Косово во Интерпол

Редакција
Косово не успеа да стане членка во Меѓународната полициска организација Интерпол. Гласањето за прием не помина ни со второ гласање, а според српските медиуми, за гласала
Свет

Јужнокореецот Ким Џонг-јанг избран за нов претседател на Интерпол, рускиот кандидат „извиси“

Редакција
Јужнокореецот Ким Џонг-јанг денеска е избран за нов претседател на Меѓународната полициска организација (Интерпол), како наследник на Кинезот Менг Хонгвеј, кој во септември беше уапсен