еМагазин

Tag : Интерпол

Локално

Албанец баран од Интерпол лишен од слобода на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило
На 04.09.2019 во 16.30 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.И.(36) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано...
Локално

На Табановце приведен Белгиец баран од Интерпол

Никола Осило
На 27.07.2019 во 14,40 часот на Граничен премин Табановце, за влез во Република Северна Македонија се пријавил А. С. (43) од Скопје, државјанин на Белгија,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонско лето: Врвулица од криминалци барани од Интерпол

Никола Осило
Безбедносните служби во земјава, посебно оние на границата зачестено приведуваат лица за кои се распишани потерници од Интерпол. Само во текот на јуни и јули...
Локално

Косовар баран од Интерпол уапсен на македонската граница

Никола Осило
На 25.07.2019 во 17.45 часот на граничен премин „Јажинце“, на влез во РС Македонија,  бил приведен Ј.Х.(37) од Косово поради тоа што при извршена контрола...
Локално

Холанѓанец баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Никола Осило
На 18.07.2019 во 11.50 часот на граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека лицето А.Г.(49) од Холандија се наоѓа на...
Локално

На граница уапсен Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 17.07.2019 во 18.50 часот на граничен премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г.(37) од Република Албанија, бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“,...
Локално

На Долно Блаце уапсен Србин баран од Интерпол

Никола Осило
На 04.07.2019 година во 14.30 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола било констатирано дека лицето J.M.(32) од Република Србија се наоѓал на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски очекува Интерпол да ја објави потерницата по Груевски

Редакција
МВР неколкупати контактира и поднесува документи и преку своите кадри и преку Министерството за правда за распишување меѓународна потерница по поранешниот премиер Никола Груевски. Документите...
Локално

На Ќафасан приведено лице барано од Интерпол

Никола Осило
На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на...
Локално

На скопскиот аеродром уапсен Иранец баран од Интерпол

Никола Осило
На 13.04.2019 година во 20,10 часот на Граничен премин меѓународен Аеродром -Скопје, на влез во Република Северна Македонија допатувал Н.П (45) роден во  Иран, кој е лишен...