еМагазин

Tag : исчезната

Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдена е девојката од Албанија, која што беше пријавена за исчезната

Редакција
21-годишната Енкеледа Чела, студентка од Албанија, која беше пријавена за исчезната, е пронајдена, соопшти МВР. „Денеска во 18.05 часот во близина на хотел „Белви“ во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вања ја нема шест дена, полицијата приведе пет лица за нејзиното исчезнување

Редакција
И по шест дена се уште ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот наутро. Полицијата формираше специјален штаб за потрага по нејзе,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Два дена ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

Редакција
Веќе два дена нема ни трага, ни глас од 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Полицијата ја продолжува потрагата по нејзе, граѓани почнаа да се саморганизираат...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

И Ловечката федерација се вклучи во потрагата по Вања Ѓорчевска

Редакција
Ловечката Федерација на Македонија ги повикува сите ловци да се вклучат во потрагата по Вања Ѓорчевска, информираа тие на социјалните мрежи. „За секоја информација да...
Локално ТОП СТОРИИ

14-годишната Вања Ѓорчевска се уште е исчезната

Редакција
Поминаа дваесет и четри часа од исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје Полицијата продолжи со...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) Исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје

Редакција
Утринава исчезна 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Информацијата на социјалните мрежи ја сподели нејзината мајка Зорица Ѓорчевска. -Утрово во 7:20 часот мојата ќерка Вања Ѓорчевска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Три години ниту трага, ниту глас од исчезната Марија Брзакова, истрагата се уште трае

Редакција
Три години трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од селото Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка која се водеше како исчезната најдена почината во близина на манастир во Пинтија

Редакција
Зојка Луковиќ, од скопско Драчево, која од 31 декември се водеше како исчезната е пронајдена почината, информираа вчера од МВР. „Денеска (06.01.2023) во 10.03 часот...
Да помогнеме

Исчезната е Наташа Николова од Оризари, семејството бара помош

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за помош за пронаоѓање на Наташа Николова од Оризари, Кочани. „Полицијата ја бара, последен пат е излезена од дома...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ни трага, ни глас: Една година од исчезнувањето на Марија Брзакова

Редакција
Една година трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од селото Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезнала лани на 18...