еМагазин

Tag : извршен одбор

Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ доби нов Извршен одбор: Кои се новите членови

Редакција
На седница на Централниот одбор на владејачката СДСМ во Охрид се избрани нови членови на Извршниот одбор на партијата. Нови членови на ИО се: министрите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Извршен одбор на СДСМ: Предвремени избори доколу пратениците не поддржат уставни измени

Редакција
Извршниот одбор на СДСМ на синоќешната седница заклучил дека пратениците во Собранието треба да ја следат јасно изразената волја на мнозинството од над 600 илјади...