еМагазин

Tag : кафе

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Видео) Сте пробале ли кафе подготвено на песок? Еве каде можете да го пробате во Скопје

Редакција
Подготвувањето на кафе на жешок песок е традиција стара со векови, а иста во Старата скопска чаршија веќе две ипол години ја негува Бурхан Асан...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонија на 18 место во светот по испиено кафе на жител годишно

Редакција
Страницата „World of Statistics“ на социјалната мрежа Х (поранешен Твитер) објави листа на земји во кои се трошат најмногу килограми кафе по глава на жител...
Свет ТОП СТОРИИ

Двајца рудари во Јужна Кореја преживеале девет дена затрупани во рудник со помош на инстант кафе

Редакција
Двајца рудари кои поминаа девет дена заробени во урнатиот рудник за цинк во Јужна Кореја, беа спасени и преживеаја благодарение на инстант кафе. Мажите на...
Балкан ТОП СТОРИИ

Летување во Грција: Детален список на цени од ноќевање, лежалки, кафе до леб

Редакција
Според srbijadanas.com цените за ноќевање во Грција, на кафето, изнајмување на комплет чадор и лежалка за на плажа, и сл., не се разликуваат многу од...
Забава

Пејачот Кајмакоски пријавил дека екс сопругата му дала кафе од кое му се слошило, таа вели „глупости“

Редакција
Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала...
ЖИВОТ

Минута здравје: Кафето и чајот се полезни за организмот бидејќи обезбедуваат антиоксиданти

Редакција
Кафето и чајот обезбедуваат повеќе антиоксиданти во исхраната од која било друга храна на растителна основа, пишува на Инстаграм-профилот на kiwi-zdravje. Овој пост е дел од...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Горко кафе за крај на двомесечниот полициски час: Системот издржа, а граѓаните?

Редакција
Какво кафе ќе се напијат во угостителските објекти македонските граѓани по завршувањето на двомесечниот полициски час е прашање на кое е извесен одговорот „горко“, главно...
Локално

Во Гостивар од утре покрај храна ќе се купува и кафе за носење

Редакција
Во Гостивар од утре покрај храна ќе се купува кафе за носење, а угостителските објекти ќе работат со шалтерска продажба, најави градоначалникот Арбен Таравари, нагласувајќи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

АХВ: Да не се користат кафематите и апаратите за вода поради опасност од пренесување на корона вирусот

Редакција
Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот Ковид-19, во услови на прогласена пандемија, постапувајќи согласно донесените мерки на Владата за спречување на ширењето...
Локално ТОП СТОРИИ

Убав гест од „Номад“: Бесплатно кафе и сокови за персоналот од Државната болница

Редакција
Мобилниот кафе-бар „Номад“ преку Фејсбук информираше дека од утре сите доктори, медицински сестри и вработени во администрацијата на Државната болница ќе можат бесплатно да се...