еМагазин

Tag : камп

БЕНЧМАРК

Македонија меѓу најевтините земји за кампување во Европа

Редакција
Македонија е меѓу државите во Европа во кои кампувањето е најевтино, се наведува во судијата објавена од специјализираниот британски туристички сајт www.outandaboutlive.co.uk. Во студијата, со...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Редакција
Невремето што вчера го зафати Охридско-Преспанскиот регион, остави пустош зад себе. Кампот Љубаништа буквално беше руиниран. Ветрот ги скрши приколките, ги откорна тендите и дрвјата....
Балкан

(ВИДЕО) Плоштадот „Аристотел“ во Солун стана илегален бегалски камп

Редакција
На плоштадот „Аристотел“ во центарот на Солун последниве денови „никна“ илегален бегалски камп, откако група од десетици мигранти се сместија пред зградата на тамошната полициска...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Викимедија Македонија одржа камп во Дихово

Редакција
За време на празничниот викенд по повод Денот на независноста на Македонија од 7 до 9 септември во битолското потпелистерско село Дихово се одржа вториот...