еМагазин

Tag : кампус

Македонија

Универзитетот „Мајка Тереза“ и формално сопственик на дел од објектите на поранешната касарна „Илинден“

Редакција
Со одлука на Владата, Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје и формално правно стана сопственик на дел од објектите во кругот на поранешната касарна „Илинден“ каде...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Турската Фондација МААРИФ купи дел од кампусот на Универзитетот „ФОН“

Редакција
Турската Фондација МААРИФ купи дел од студентскиот кампус на Американскиот Универзитет на Европа-ФОН, сопственост на компанијата „ФИНЕ“, информираат од таму. Според менаџментот на Фондацијата, аквизицијата...