еМагазин

Tag : Каролина Гочева

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Каролина Гочева секси и отмено во нова фото-сесија за „Манго“

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки Каролина Гочева на својот Фејсбук профил објави серија фотографии од новата фото-сесија во креации на Fashion Group Macedonia & Mango (Фешн груп...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Редакција
Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова есен подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот...
Забава

На платото пред „А1 Арена“ вечерва ќе настапат Róisín Murphy, Каролина со Македонска филхармонија, Влатко Лозаноски, Funk Shui и Dj Alle Farben

Редакција
А1 ви ја претставува електро-поп иконата Róisín Murphy во Скопје на 14 септември, на платото пред „А1 Арена“! „Дојдете да уживаме во големиот A1 World...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Бразилки ги „стоплија“ гостите на Фестивалот на младо вино „Тиквеш“

Редакција
Традиционално, деветта година по ред, во Кавадарци се одржува Фестивал на младо вино, „Тиквеш“. На Фестивалот се претставуваат младите вина на винаријата, кои според првичните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои македонски жени се со најпопуларни Инстаграм-профили: Тие имаат и по десетици илјади следбеници

Редакција
Инстаграм станува се повеќе популарна социјална мрежа, која во делот на објавување на фотографии, го презема приматот на Фејсбук. Својот бум, Инстаграм во Македонија го...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило
Една од најпознатите македонски поп-пејачки Каролина Гочева лесно може да изгради кариера и во светот на модата. Најдобар показател се неколкуте фото-сесии што ги објави...
Забава

(Фото) Каролина Гочева прекрасна на снимањето на новиот спот

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки, Каролина Гочева на својот фејсбук-профил објави фотографии од снимањето на новиот спот, на кои таа изгледа прекрасно. „Изминативе пеколно топли...