еМагазин

Tag : Каролина

Забава

(Фото) Каролина го прослави 40. роденден: Ова бројче заслужуваше посебна журка

Редакција
Македонската пејачка Каролина Гочева вчера го прослави 40. роденден. Имајќи ги предвид околностите, роденденот помина без забава. „Ова бројче заслужуваше посебна журка, но и вака...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Редакција
Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Каролина совршена на зајдисонце во MANGO

Редакција
Каролина носи сет од лен, кој е особено актуелен како материјал во оваа колекција на Манго, а целосниот изглед е дополнет со романтичен шешир и...
Забава

(Фото) Каролина во Њујорк на подготовките на изложбата на сопругот Корубин

Редакција
Македонската пејачка Каролина се наоѓа во Њујорк за изложбата на нејзиниот сопруг Михаил Корубин. Изложбата ќе биде отворена на 18. април во галеријата MC-Њујорк. Каролина...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO жената

Редакција
Каролина Гочева станува дел од семејството на  MANGO Македонија за 2019-та година. Кампањата на шпанскиот бренд Mango за оваа сезона е наречена “New Voices” и...
Забава

(Видео) Каролина со видео-спот за „Бели цветови“

Редакција
Каролина Гочева снимаше најнов видео-спот за песната „Бели цветови“, нумера која е дел од албумот „Извор“. Спотот се снимаше на повеќе локации низ Скопје, во...
Забава

(Фото) Каролина Гочева прекрасна во боите на PINKO и Magnetik

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки Каролина Гочева на својот Фејсбук профил објави фотографија од сесијата на Козјак каде носи модели на ПИНКО и Магнетик насловена...