еМагазин

Tag : керозин

Бизнис

Корона вирусот го „зарази“ „Макпетрол“: Извозот на керозин речиси на нула

Редакција
Со воведувањето на полицискиот час и со останатите рестриктивни мерки, „Макпетрол“ АД Скопје, се соочи со пад на потрошувачката во сите сегменти од своето работење,...