еМагазин

Tag : Кинез

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Поради коронавирусот, да не си Кинез деновиве

Редакција
По светов поради корнавирусот се шири масовна хистерија за Кинезите. Едни од омилените туристи, сега полека, но сигурно, стануваат најнепожелните. Од нив се откажуваат и...
Локално

Полицајци спречиле Кинез илегално да влезе во земјава

Редакција
На 04.05.2019 година во 12.10 часот во реонот на с.Лојане, општина Липково, во близина на „Миратовачки пат“, при вршење на патрола, полициски службеници од Полициската станица за Граничен...