еМагазин

Tag : Кисела Вода

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мирко Петровски бил пронајден починат во неговиот дом во скопска Кисела Вода: Детали од МВР

Редакција
Министерството за внатрешни работи денеска соопшти детали за смртта на повеќекратниот македонски фитнес и боди-билдинг шампион, Мирко Петровски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Почина Мирко Петровски, повеќекратен македонски...
Локално ТОП СТОРИИ

43-годишен Србин најден мртов во изнајмен објект во скопска Кисела Вода

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека завчера 43-годишен Србин е најден мртов во изнајмен објект во скопската општина Кисела Вода. -На 02.03.2024 во 11.20...
Локално ТОП СТОРИИ

Жена починала на паркинг во скопска Кисела Вода

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на подрачјето на Кисела Вода во Скопје...
Локално

Парно добија најголем дел од потрошувачите во Кисела Вода, дефектот е саниран, велат од ЕСМ

Редакција
Екипите на ЕСМ Дистрибуција на топлина во тек на вчерашниот ден во најкраток рок го локализираа дефектот на дистрибутивната топловодна мрежа во населбата Кисела Вода,...
Локално

Дел од Кисела Вода без парно

Редакција
Дефект (губење на вода) на дистрибутивната мрежа предизвика прекин на испораката на топлинска енергија за дел од потрошувачите во населбата Кисела Вода. „Екипите на ЕСМ...
Локално ТОП СТОРИИ

Од Дрисла ги обвинија градоначалниците на Аеродром и Кисела Вода дека направиле кривично дело откако го оставија ѓубрето пред портите на депонијата

Редакција
Откако синоќа ѓубрето кое беше собрано од скопските општини Аеродром и Кисела Вода, градоначалниците Тимчо Муцунски и Орце Ѓорѓиевски, го оставија пред портите на ЈП...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лидл“ заинтересиран да отвори маркет во Кисела Вода – во опција се неколку локации, но и отворање на регионален центар

Редакција
Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, на својот Фејсбук профил информираше дека имал прилично конструктивна средба со претставниците на „Лидл” од претставништвата во Бугарија и...
Бизнис

Општина Кисела Вода вработува пет лица, плата до 26.254 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави огласи за вработување на 5 службеници во Општина Кисела Вода. Се бараат кандидати за советник, референти, соработници… Платите во зависност од работното место се...
Локално

Скопјанец пријавил напад од вработена како обезбедување во општина Кисела Вода

Редакција
На 09.09.2020 во 11.00 часот во СВР Скопје, С.М.(64) од Скопје пријавил дека околу 09.45 часот во барака на општина Кисела Вода бил физички нападнат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Егзекјутив срч лизинг“ го доби тендерот на Општина Кисела Вода за привремени вработувања вреден 351.000 евра

Редакција
Општина Кисела Вода по распишаниот тендер за ангажирање на агенција за привремени вработувања за потребите на Општината склучи договор со приватната агенција за вработувања „Егзекјутив...