еМагазин

Tag : Концерт

Забава ТОП СТОРИИ

Концерт на Владо Јаневски во „Антички театар“ во Охрид на 10. август

Редакција
Македонскиот пејач Владо Јаневски по шест концерти во Скопје, ќе има концерт и во „Атнички театар“ во Охрид на 10. август. Влезниците се веќе пуштени...
Забава ТОП СТОРИИ

Музички перформанс на Мијата на 15. мај

Редакција
Во среда, на 15 мај, во малата сала на Филхармонија, ќе се случи несекојдневен музички перформанс на нашата кантавторка Наташа Мијат Крстевска – Miyatta. Концертот...
Забава ТОП СТОРИИ

Симфонија на трајни вредности: Концерт на Мизар и Хармосини во Македонска Филхармонија

Редакција
Македонската компанија Екотип, во соработка со Чув-Де-Чув, Ве покануваат на уникатен музички настан – концерт на култниот „Мизар“ и хорот „Хармосини“, што ќе се одржи...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Летечка“ сцена на новата турнеја на Џастин Тимберлејк

Редакција
Еден од најпопуларните светски пејачи, Џастин Тимберлејк, практично покажа до каде стигнала технологијата. Тој пред неколку дена ја започна светската турнејата “Forget Tomorrow“ во Ванкувер,...
Забава ТОП СТОРИИ

Концерти на „Macedonian Free Society“ и „Поетроника“ на последната фестивалска вечер од „Крај Вардарот Џез“

Редакција
Утревечер, 27. април е третата и последна фестивалска вечер од „Крај Вардарот Џез“. Во Едукативниот културен центар Лабораториум со почеток во 21 часот со концертен...
Забава ТОП СТОРИИ

Брас Брадерс, Тајзи, С.А.Р.С со концерт во Скопје на 8. јуни

Редакција
Со концерт на македонски и српски изведувачи во сабота на 8. јуни на стадионот на АРМ во Скопје почнува музичката ноќ на фестивалот Скопје се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Се донираа средства за Кара, на хуманитарниот концерт „За сите деца да има сонце“

Редакција
Општина Центар организираше музички хуманитарен хепенинг во Парк на Франкофонија каде се собираа средства за лекување на Кара Селовска. Кара има 12 години и е...
Забава ТОП СТОРИИ

Почнува „Крај Вардарот Џез“: Три фестивалски вечери и пет концертни настапи

Редакција
Денеска во едукативниот културен центар „Лабораториум“ се одржа конференција за печат во пресрет на петтото издание на фестивалот „Крај Вардарот Џез“, кој ќе се одржи...
Забава ТОП СТОРИИ

Лени Кравиц се враќа во Македонија, на 4. август ќе има концерт во Охрид

Редакција
Светската музичка ѕвезда Лени Кравиц се враќа во Македонија и Охрид. По 16 години на 4. август повторно ќе настапи на стадионот „Билјанини извори“, каде...
Забава ТОП СТОРИИ

Денеска концерт за три света за 50 години музичка кариера на Џафер

Редакција
Денеска во Јавна соба ќе се одржи концерт за душа, за уво и за јубилеј. Концерт за паметење по повод 50 години музичка кариера на...