еМагазин

Tag : Копаоник

Балкан

(Видео) На Копаоник падна првиот снег

Редакција
На Копаоник во Србија, падна првиот снег, објави „Инфо коп“ на нивниот Инстаграм профил. Копаоник е планина која е позната по своја „сурово“ студена клима,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(ГАЛЕРИЈА) Копаоник годинава е хит дестинација за скијање за Македонците

Редакција
Најпознатиот ски-центар во Србија, па и во регионот, Копаоник годинава е хит дестинација за скијање за Македонците. Откако Србија на 14 јануари ги укина ПЦР-тестовите...
Балкан

(Видео+Фото) Кога на Копаоник се скија по костим за капење

Редакција
Топло време деновиве го зафати Балканот и температурите се над просек за овој период од годината. Печењето на сонцето најмногу може да се почувствува на...
Македонија

МНР: Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Редакција
Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички...
Забава

(Фото) Викторија Лоба секси и заводлива од спа-центар на Копаоник

Редакција
Една од најпознатите македонски пејачки на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии од нејзиниот престој во „Горски хотел“ на Копаоник. Лоба своите обожаватели ги „почести“...
Балкан

(Видео) Пристигнa првиот снег на Балканот

Редакција
Првиот снег на Балканот пристигна на скијачкиот центар во соседството на Копаоник. Ски-центарот објави видео од провејувањето на снегот кој во регионот врне на врвовите...