еМагазин

Tag : кошница

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

(Фото) Непознат херој во Скопје остави кошница полна со храна за семејства кои западнаа во криза

Редакција
Кошница полна со храна оставила анонимна личност пред „Рамстор“ во Тафталиџе за оние кои поради корона вирусот западнаа во финансиска криза. Во обид да ја...
БЕСПАРИЦА

Синдикалната минимална кошница во март 32.852 денари

Редакција
На едно четиричлено семејство во март му биле потребни минимум 32.852 денари за да ги задоволи основните потреби. Според минималната кошница што ја изработува Сојузот...