еМагазин

Tag : Курто Дудуш

Македонија ТОП СТОРИИ

Курто Дудуш, градоначалникот на Шуто Оризари нападнат во просториите на Општината

Редакција
Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, Курто Дудуш (49) завчера бил нападнат. Инцидентот, како што информираа од Министерството за внатрешни работи се случил во просториите...
Македонија

Судска опомена за градоначалникот Курто Дудуш, кој призна дека го нападнал Демир Исмаил

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш доби судска опомена откако денеска на судењето призна дека го нападнал Демир Исмаил на одржувањето на ромскиот бал и изрази...
Македонија

„Бомбата“ за градоначалникот Курто Дудуш стигна во Обвинителство

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје денеска добило писмено известување од Секторот за внатрешни работи – Скопје кое се однесува на објавата на аудио снимка на порталот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, кој е во фокусот на јавноста по објавената снимка

Редакција
Случајот со снимката во која наводно се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш тепа човек, ќе го истражува Министерството за внатрешни работи. Во меѓувреме,...
Македонија

Градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, вели дека снимката била монтирана

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, за снимката во која наводно се слуша како тепа човек, за Фокус вели дека истата била монтирана.од осуденик, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Редакција
Порталот Лидер објави аудио снимка во која наводно се слуша гласот на градоначалникот на скопската општина, Шуто Оризари, Курто Дудуш како наводно затвора едно лице во канцеларија и...
Македонија

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш за насилството во Собранието: Мислев дека никој жив нема да излезе од салата

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска во Кривичниот суд сведочеше на судењето на обвинетите за настаните во Собранието на Македонија на 27 април минатата...
Македонија

Ферид Мухиќ и Курто Дудуш ќе сведочат за насилството во Собранието

Редакција
Со сослушување на сведоците Ферид Мухиќ, Курто Дудуш, Сашко Коцевски и новинарката Душица Мрѓа, денеска продолжува судското рочиште за настаните од 27 април во македонското Собрание. На...
Бизнис

Градоначалникот на Шуто Оризари ќе се вози во Цитроен со светла со 3Д ефект

Редакција
Градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш ќе се вози во два нови службени автомобили „Citroen C3 Feel“ и „Citroen C4 Catus Feel“, кои ќе имаат и...