еМагазин

Tag : Ладна

БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште две недели до завршување на ликовниот конкурс на Ладна

Редакција
Остануваат уште само две недели до крајот на јубилејниот 10. ликовен конкурс на Ладна, во кој право на учество имаат младите уметници од 4 до...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ладна ве носи во Дизниленд, Париз: Започнува јубилејниот 10. детски ликовен конкурс

Редакција
Децата сакаат да цртаат бидејќи тоа е нивна можност да создадат сопствен свет, кој тие го замислиле и тие ќе го обојат баш онака како...
ЖИВОТ

„Ладна“ ве повикува: Ајде надвор! Ние направивме промена, направете и вие!

Редакција
Промената е двигател на целата природа, таа ги движи работите напред. Секоја промена води кон нови можности и предизвици, па затоа „Ладна“ реши да направи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Со „Ладна“ детските соништа се исполнуваат: Катја нѝ покажа дека треба да веруваш и сакаш

Редакција
Цртањето за децата претставува една од омилените активности која тие најчесто ја прават со задоволство. И тоа не е случајно, во таквите моменти тие ја...